• ساعت : ۱۵:۵۲:۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ 
  • کد خبر : ۱۸۵۸
دوشنبه های سفیران نور
برنامه دوشنبه هاي" سفيران نور " از طريق شبکه شاد رقم خورد .
دوشنبه سفيران نور در جهت آموزش مصرف بهينه برق براي 680 هزار دانش آموز استان از طريق شبکه شاد رقم خورد. برای اولین بار در کشور برای دانش آموزان سراسر استان برنامه فرهنگی آموزشی مصرف بهینه برق داریم. آموزش مصرف بهینه انرژی در سطوح ابتدایی تاثیر گذاری زیادی در نسل آینده خواهد داشت.

به نقل از روابط عمومي شرکت توزيع برق استان اصفهان، دوشنبه "سفيران نور" در جهت آموزش مصرف بهينه برق براي 680 هزار دانش آموز استان از طريق شبکه شاد رقم خورد. برای اولین بار در کشور برای دانش آموزان سراسر استان برنامه فرهنگی آموزشی مصرف بهینه برق داریم. آموزش مصرف بهینه انرژی در سطوح ابتدایی تاثیر گذاری زیادی در نسل آینده خواهد داشت.
در راستای حفظ منابع انرژی و غنی کردن فرهنگ و اطلاعات دانش آموزان درارتباط با مصرف بهینه برق تفاهم نامه ای بین اداره کل آموزش و پرورش و شرکت توزیع برق استان اصفهان در دي ماه سالن اجتماعات اداره کل آموزش و پرورش با حضور مدیران دو دستگاه منعقد شد.
درآئین امضاء این تفاهم نامه مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان؛ با اشاره به اینکه تفاهم نامه های همکاری میان دستگاه های اجرایی یک تعامل دوجانبه است، که در راستای تسریع در امورکارگشا خواهد بود، افزود: اداره کل آموزش و پرورش به عنوان نهاد سازنده فرهنگ و پرورش دهنده نسل آینده کشور می تواند درایجاد فرهنگ بهینه مصرف برق کمک شایانی در راستای افکار عمومی جامعه داشته باشد .
حمید علاقمندان؛ هدف از انعقاد تفاهم نامه شرکت برق با اداره آموزش و پرورش استان را فرهنگ سازی و آموزش مصرف بهینه به خانواده ها و دانش اموزان عنوان کرد و ادامه داد: متاسفانه در مصرف برق هر چه میزان مصرف بیشتر شود هزینه آن برگشت داده نمی شود ، به ازای تولید هر کیلو وات برق بیش از۱۰۰ تومان یارانه تعلق می گیرد؛ که هر چه بیشتر برق مصرف شود دولت یارانه بیشتری را پرداخت می کند.  
شرکت توزیع برق استان اصفهان برای همه اقشار جامعه محتواهای آموزشی مصرف بهینه برق تدوین کرده است.وی با اشاره به ارتقاء خدمات بر پایه تکنولوژی های جدید ازجمله حذف قبوض برق گفت: میزان مصرف خانوار از طریق اپلیکیشن برق من انجام می شود که به صورت دقیق تصویر قبض به همراه اطلاعات دیگر از جمله نحوه مصرف و درصد مصرف کنندگانی که کمتر و بیشتر از آن ها هستند را نشان می دهد.
 علاقمندان افزود:آموزش و پرورش از طریق نرم افزار و اپلیکیشن ها می تواند مباحث مصرف بهینه برق را به دانش آموزان آموزش دهد و دانش آموزان به عنوان مصرف کنندگان برق در آینده نزدیک می توانند هم بهینه مصرف کردن برق و هم استفاده از ابزارهایی که میتوان با شرکت برق ارتباط داشت را یاد بگیرند.
وی  تصریح کرد: محتواهای بسیاری توسط شرکت برق برای اقشار مختلف مردم تدوین و برنامه ریزی شده است که بخش اعظم آن شامل دانش آموزان است که به عنوان زنگ تفریح در فضای مجازی از این محتواها استفاده کنند.

استفاده از ظرفیت شبکه شاد برای آموزش مصرف بهینه برق


مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان نیز در این آئین گفت: آموزش و پرورش دارای ظرفیت های بسیاری برای آموزش دانش آموزان است و می توان مصرف بهینه برق را در قالب اپلیکیشن و موشن گرافی به  دانش آموزان پیش دبستانی و پایه اول و دوم دبستان آموزش داد.
محمد اعتدادی، با اشاره به ظرفیت بالای شبکه شاد و عضویت ۶۸۰ هزار دانش آموز در آن تصریح کرد:در زمان بارگذاری محتواهای مصرف بهینه برق تعداد زیادی از دانش آموزان آن را رویت می کنند و در ایجاد فرهنگ سازی بسیار موثر است و آموزش مصرف بهینه انرژی در سطوح ابتدایی تاثیر گذاری زیادی در نسل آینده خواهد داشت.
درادامه مهدی ثقفی ، مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توزیع برق استان گفت: بحث انرژی در کشور ما به دلیل ارزان بودن مغفول مانده و در ایران متوسط مصرف انرژی ۳ برابر متوسط مصرف جهانی و در مقایسه با برخی از کشورهای اروپایی ۶ برابر مصرف انرژی است.
مدیر دفتر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان اصفهان نیز در خصوص لزوم فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی از پایه ابتدایی دانش آموزان گفت :با توجه به تجربه های گذشته ، زمانی که از پایه های اول و دوم ابتدایی آموزش شروع شود به دلیل آموزش پذیر بودن دانش آموزان این آموزش ها به خانواده ها نیز منتقل می شود، همچنین در یک مطالعه قبض های برق گروهی که آموزش داده شده بودند ، در مقایسه با سال قبل، مصرف انرژی خانواده ها حداقل ۳۰ درصد کاهش یافته بود.
 امیر رمضانی  به ضرورت آموزش های اقتصادی ، اجتماعی ،فرهنگی، مذهبی و ...  از پایه اول ابتدایی و تاثیر گذاری این آموزش ها در آینده سازی نسل های بعدی گفت: این آموزش ها سبب خواهد شد دانش آموزان قدر منابع انرژی را بدانند و نگرشی در آن ها شکل می گیرد که حافظ منابع کشور باشند. وی تصریح کرد در این تفاهم نامه مقرر شد آموزش ها در قالب انیمیشن و یا محتوا که توسط شرکت برق تولید می شود را از طریق آموزش و پرورش به اطلاع دانش آموزان برسانیم تا در بازه زمانی پیش رو فرهنگ صحیح مصرف کردن را آموزش دهیم .
مدیر روابط عمومی اداره آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: صیانت و استفاده بهینه از منابع ملی و سرمایه های اقتصادی رسالتی است که به عهده همه افراد جامعه و به خصوص فرهنگیان است.
محسن ژیان پور گفت:با توجه به اینکه در این راستا سازمان های دیگری همچون شرکت آب و فاضلاب با آموزش و پرورش همکاری داشته اند ،پیشنهاد شد که تفاهمی نیز با شرکت توزیع برق استان اصفهان داشته باشیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0